štvrtok, 11. februára 2016

Beznádejné klišé | The Score


Autor: Elle Kennedy 
Názov: The Score 
Séria: Off-Campus 
Diel: tretí 
Slovenské alebo české vydanie: prvé dva diely vydá Baronet 
Hodnotenie na GR: 4.36
Allie Hayes is in crisis mode. With graduation looming, she still doesn’t have the first clue about what she's going to do after college. To make matters worse, she’s nursing a broken heart thanks to the end of her longtime relationship. Wild rebound sex is definitely not the solution to her problems, but gorgeous hockey star Dean Di-Laurentis is impossible to resist. Just once, though, because even if her future is uncertain, it sure as heck won’t include the king of one-night stands...

“I think it takes a certain level of trust to sit next to someone and not feel the pressing urge to babble away.”
Pôvodne som neplánovala prečítať túto sériu celú, ale nejako ma to chytilo. Dostala som sa cez druhú knihu a bola som vážne zvedavá, či sa a utorka niekam posunie. Niekedy je super prečítať si príbeh, pri ktorom nie je potrebné používať mozog, ale zase to netreba preháňať. Takže som si počkala na vydanie, stiahla si knihu do čítačky a potom s veľmi malou dušičkou začala čítať...

Postavy a prostredie
Po prvých dvoch knihách je veľmi jasné, o čom bude tretie pokračovanie. Príbeh o ďalšom členovi hokejového mužstva, ktorý je príliš krásny pre svoje vlastné dobro a rád premýšľa tým, čo má v trenírkach. Hej, na tom nie je nič zlé. Divné je, že akokoľvek na nich nadávame v bežnom živote a používame ich ako ekvivalent úchyla, v knihe nad nimi vzdycháme a sme ochotní im všetko prepáčiť. Houston, máme problém.
Uštipačnosť stranou, autorka jednoznačne vie, čo robí. Jej postavy sú skutočne zaujímavé a zakaždým jednoznačne jedinečné. Inak to nie je ani v prípade Deana a Allie. Chémia medzi nimi skutočne funguje a ich rozhovory sú zdrojom pobavenia vo väčšine knihy. Sú zábavní, chytľaví a skutočne sa im darí posúvať príbeh vpred.
Lenže v tejto knihe nič nie je dokonalé a jednorožce a dúhy nie sú za každým rohom, možno tak za každým druhým. Je to v istom ponímaní skvelá kniha, ale zároveň je aj neuveriteľné klišéovitá.
Chalan stretne babu, s ktorou by si nemal nič začínať, ak nechce prísť o kamaráta v nohaviciach. Čo sa nevzťahuje na prípad, že by sa na neho táto dotyčná žienka vrhla sama a dobrovoľne. Jedna noc dá druhú a tadá, všetci sú šťastne zadaní, hoci predtým by to nikomu ani na um nezišlo. Snáď ani im dvom.
Logan: Hey, bro, Wellsy’s friend Allie is crashing at our place this weekend.
Logan: Keep your dick in your pants. G and I aren’t in the mood to beat u senseless if u try something. Wellsy might be in the mood for violence, tho. So: dick = pants = don’t bother our guest
Garrett: Allie’s gonna crash in my room.
Garrett: Your dick can stay in your room.
Chytľavé dialógy, potenciálne emocionálne momenty a posteľné scény sú vlastne motorom tejto knihy. Zoberte to však a čo ostane? V skutočnosti nič, čo by za niečo stálo. Ako plynú stránky, čakáte, že sa niečo stane, niečo skutočne veľké. Možno výbuch bomby, sprisahanie, nejaká stará pomsta. Kostlivec v skrini, mŕtva mačka na ceste alebo obesený škrečok v akvárku.
Lenže nič také tam nie je. Všetko napreduje príliš rýchlo, príliš hladko. Žiadne zaváhanie zo strany postáv a jediné, čo sa dá považovať ako výraznejšie zlepšenie zápletky, sa po niekoľkých stranách zmení na trápnu frašku.
The Score je len pkračovaním série. Nadväzuje na prvé dve knihy a ponúka zhruba rovnaký príbeh napísaný podľa istej šablóny. Tá zahŕňa zaujímavé postavy, nejaké emócie, veľa sexu, vtipné hlášky a až príliš hladko napredujúci dej. A takmer násilnú snahu urobiť z hlavného hrdinu rozkrokom premýšľajúceho romantika, ktorý má sklony správať sa ako nadržaný králik v ruji.
Na vyplnenie voľného času a relax skutočne skvelý kúsok. Lenže problém je v tom, že akokoľvek sexi postavy v príbehu vystupujú, o mesiac si nespomeniete ani len na ich mená, nieto ešte na niečo také triviálne ako kúsok z deja.
Takže vlastne typická žánrovka, rovnako ako predošlé diely.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára