piatok, 28. októbra 2016

Úklady a intrigy | Pán věžeAutor: Anthony Ryan 
Názov: Pán věže 
Séria: Stín krkavce (A Raven’s Shadow) 
Diel: druhý 
České alebo slovenské vydanie: Host, 2015 (ČR) 
Hodnotenie na GR: 4.21
Vélin Al Sorna je unavený z války. Ve službách Království a Víry bojoval v bezpočtu bitev. Odměnou mu byla ztráta lásky, smrt přátel a zrada krále. Po pěti letech v alpiranském žaláři touží jen po návratu domů, odhodlaný, že už nikdy nebude zabíjet.
Reva plánuje, že Vélinovi na uvítanou vrazí kudlu do zad. Zničil její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty — dokonce ani hrozba vpádu největšího nepřítele, jakému kdy Království čelilo.
Ale jakmile vzplanou válečné ohně, z protivníků se stávají spojenci a pravda se mění v lež. Pokud chce Reva zachránit Království, musí přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala — a Vélin se musí ponořit zpět do minulosti, kterou by nejradši pohřbil.

 „Muž, který žádá radu, buď rád předstírá uvážlivost, nebo je tak slabý, že nemá vlastní názor.“ 
Túto knihu som v podstate chcela čítať v momente, keď som dočítala jednotku, ale keďže vydanie trojky bolo v nedohľadne, počkala som si. Tak dlho som čakala, až som knihu odstavila na policu a takmer na ňu zabudla. Ale nakoniec som si na ňu spomenula, keďže nedávno vyšla trojka. Kým sa však dostanem k trojke, budem si vychutnávať úžasnú dvojku...

štvrtok, 27. októbra 2016

Nielen na toto sú knihomoli alergickí


Určite ste sa už neraz stretli s tým, že vám niekto kvôli čítaniu položil divnú otázku. Niektoré z nich sú však také jednoliate a neustále sa opakujú, že vám pomaly ale isto začínajú liezť na nervy. Keď ich niekto vysloví, máte tendenciu začať gúľať očami alebo sa rovno rozčúlite. Nakoniec to dôjde do toho štádia, že už viete predvídať ich príchod. Tu je zoznam tých najhorších prehlásení a otázok, ktoré nám neustále pijú krv. Ale určite by sa ich dalo nájsť aj viac...
Ak v článku nájdete nejaký náznak agresie, nie je namierený proti nikomu konkrétnemu. (Váš problém, keď si niektoré časti zoberiete až príliš osobne.)

štvrtok, 20. októbra 2016

The Bedtime Book Tag
Voči tagom nie som nijako zaujatá, ale len málokedy nájdem skutočne zaujímavý, do ktorého by som sa chcela aj zapojiť. Tento vyzeral veľmi dobre, zaujali ma hlavne trochu netradičnejšie otázky. A keď som videla tento tag hneď na niekoľkých blogoch, povedala som si, že by som opäť mohla spestriť blogový život.
Autorku tohto tagu nájdete na tomto blogu.

utorok, 18. októbra 2016

Všade samé nebezpečenstvo | Hollow CityAutor: Ransom Riggs 
Názov: Hollow City 
Séria: Miss Peregrine’s Peculiar Children 
Diel: druhý 
Slovenské alebo české vydanie: Plus, 2016 (SR); Jota, 2014 (ČR) 
Hodnotenie na GR: 4.07
This second novel begins in 1940, immediately after the first book ended. Having escaped Miss Peregrine’s island by the skin of their teeth, Jacob and his new friends must journey to London, the peculiar capital of the world. Along the way, they encounter new allies, a menagerie of peculiar animals, and other unexpected surprises.
Complete with dozens of newly discovered (and thoroughly mesmerizing) vintage photographs, this new adventure will delight readers of all ages.

“Laughing doesn’t make bad things worse any more than crying makes them better.”
Podivné deti zo sirotinca slečny Peregrineovej ma tak veľmi zaujali, že som sa hneď po dočítaní prvej knihy túžila pustiť do pokračovania. Samozrejme, medzitým som ešte stihla dvakrát navštíviť kino a pozrieť si film. Pri jednej takejto návšteve som si kúpila aj knihu, pretože mám pocit, že raz budem veľmi šťastná, že som si túto sériu naozaj kúpila. Ale dovtedy sa budem len užasnutá ponárať do toho jedinečného príbehu...

piatok, 14. októbra 2016

Teen Wolf


Herecké obsadenie: Tyler Posey (Scott McCall), Dylan O’Brien (Stiles Stillinski), Holland Roden (Lydia Martin), Crystal Reed (Allison Argent), Tyler Hoechlin (Derek Hale), Shelley Henning (Malia Tate), Argen Cho (Kira Yukimura) a i. 
Scenáristi: Jeff Davis, Angela Harvey, Andy Cochran, Ian Stokes a i. 
Hudba: Dino Meneghin 
Hodnotenie ČSFD: 77% 
Hodnotenie IMDb: 7,7 z 10

nedeľa, 9. októbra 2016

Keď sa život mení | Kočičí hostAutor: Takashi Hiraide 
Názov: Kočičí host 
Slovenské alebo české vydanie: Host, 2016 (ČR) 
Hodnotenie na GR: 3.48
Citlivý a mimořádně krásný příběh o pomíjivosti života a o tom, jaké to je prožívat ho po svém.
Manželé po třicítce žijí v malém pronajatém domku v klidné části Tokia, pracují z domu jako redaktoři a už si nemají mnoho co říct. Jednoho dne se k nim do kuchyňky pozve kočka a rychle nato zase odejde. Další den ale opět přijde a pak zas a znovu a znovu. 
Manželé jí brzy kupují dobroty a rádi si o kočce a jejím chování povídají. Život jako by pro ně byl najednou příslibem něčeho víc — dny jsou jasnější a barevnější. Příběh překypuje drobnými radostmi a okamžiky ohromující poetičnosti, ale pak se něco stane…

„Každý den činíme rozhodnutí, která vytvářejí další a další malé proudy.“
Na túto knihu som narazila náhodou a niečím ma zaujala. Pravdepodobne názvom. Som milovník mačiek a veľmi ma lákala predstava prečítať si knihu, v ktorej jedna vystupuje v hlavnej úlohe. Navyše to bol iný príbeh, než po akých normálne siaham a niekedy naozaj mám pocit, že by som mohla skúsiť niečo nové, rozšíriť si obzory. Takže keď mi kniha prišla, otvorila som ju a rýchlo sa začítala...

sobota, 8. októbra 2016

Keď nemôžete spať | InsomniaAutor: Vladimíra Šebová 
Názov: Insomnia 
Séria: Insomnia 
Diel: prvý 
Slovenské alebo české vydanie: Citadella, 2016 (SR) 
Hodnotenie na GR: 4.25
Čo ak by ste nikdy nemuseli spať?
Sara Nickson je mladá spisovateľka žijúca v Londýne, ktorá trpí totálnou insomniou - nikdy nespí. Zatiaľ čo je jej kariéra rozbehnutá, v osobnom živote sa jej nedarí. Všetko sa zmení, keď sa jej pokúsi niekto ublížiť a ona je nútená vyhľadať cudzinca, ktorého už mesiace sleduje. Ten jej povie pravdu, ktorá zmení jej život navždy.

„Povedať, čo som robila včera a čo budem robiť zajtra je tak náročné, pretože pre mňa existuje len dnešok.“
Táto kniha vyvolala v knižnom svete istý druh senzácie, nakoľko ide o prvý diel fantasy trilógie od slovenskej spisovateľky a navyše ide aj o debut tejto autorky (aspoň v takomto druhu literatúry). Okrem toho láka aj nádhernou obálkou, takže sa nie je čo čudovať, že vo mne vzbudila zvedavosť. Nakoniec som sa odhodlala, požičala si ju od spolužiačky a zhltla ju ako malinu...

streda, 5. októbra 2016

Aj pod vodou to vrie | Modré hlubinyAutor: Jennifer Donnelly 
Názov: Modré hlubiny 
Séria: WaterFire Saga 
Diel: prvý 
Slovenské alebo české vydanie: Egmont, 2015 (ČR) 
Hodnotenie na GR: 3.78
Hluboko pod vodou, ve světě ne nepodobném našemu, žijí mořští lidé. Obývají oceány, moře i sladké vody po celé zeměkouli.
Serafina, dcera královny Miromaru, vyrůstá s neochvějnou jistotou - a zároveň celoživotním břemenem - že se jednoho dne stane vládkyní nejstarší podmořské říše. Zároveň ji však pronásledují podivné sny, které předpovídají návrat starého zla. Temné předtuchy se potvrdí, když Serafininu matku zasáhne vražedný šíp.
Celá říše se ocitá v chaosu a Serafina na sebe musí vzít nelehký úkol: najít toho, kdo velí útočníkům, a zabránit válce mezi podmořskými národy. Pátrání ji zavede mezi další mořské panny, které pocházejí ze šesti různých vod. Uzavřou spolu neporušitelnou sesterskou dohodu a vydají se do boje proti temným silám, jež ohrožují existenci celého světa.

„Ti, kdo vládnou ostatním, musí nejprve ovládnout sami sebe.“
Túto knihu som si chcela prečítať už veľmi dávno. Najskôr ma na nej zaujala obálka a keď som si prečítala obsah, pomyslela som si, že by to mohla byť taká oddychová jednohubka, pri ktorej nemusím veľmi premýšľať. Nejakým zázrakom sa mi ju dokonca podarilo vyhrať v súťaži. Ale to bolo už pred rokom a odvtedy mi kniha stála len tak na poličke a zapadala prachom. Tak som si povedala, že by som ju už vážne mohla prečítať...